Bentley Vilnius

„Bentley Bentayga EWB“ – moksliniais tyrimais pagrįstas komfortas

2024.01.17

„Bentley“ vairuotojai ir keleiviai gali džiaugtis viena patogiausių kelionių pasaulyje ir tai yra faktas. Tačiau su prailgintos bazės „Bentayga EWB“ modeliu, „Bentley“ į komforto paieškas leidosi dar giliau. Čia jie pasitelkė visas mokslo turimas žinias apie tai, kas lemia gerą žmogaus savijautą ir atsipalaidavimą.

Pirmiausiai „Bentley“ inžinieriai pradėjo nuo gana paprasto dalyko – optimalios mūsų kūno temperatūros. Moksliniai tyrimai rodo, kad net nuo labai mažų temperatūros nuokrypių keičiasi mūsų savijauta ir gebėjimas atsipalaiduoti. Geriausiai mes jaučiamės, kai kūno temperatūra yra apie 36,6 laipsnio ir užtenka vieno papildomo laipsnio, kad norėtųsi visą dieną praleisti lovoje su arbatomis.

Su „Bentayga EWB“ modeliu pristatytos pažangiausios automobilio sėdynės pasaulyje. Vienas iš gale montuojamų „Bentley Airline Specification“ sėdynių privalumų – automatinis kūno paviršiaus temperatūros reguliavimas. Čia veikiantys jutikliai kas 25 milisekundes matuoja keleivių kūno paviršiaus temperatūrą bei drėgmę. Pagal šiuos duomenis automatinė klimato kontrolės sistema keleivio kūną gali šildyti vienoje vietoje ir vėsinti kitoje. Taip kelionės metu palaikoma kūno temperatūra, kuri padeda mažinti streso lygį ir užtikrina gerą savijautą.

Vos pastebimas masažas

Dar vienas mūsų geros savijautos elementų – sėdėsena. Klinikiniai tyrimai rodo, kad netaisyklingai sėdintis žmogus kvėpuoja neefektyviai, o užsisėdėjimas vienoje pozicijoje vargina kūną ir neleidžia atsipalaiduoti. Todėl „Bentley Airline Specification“ sėdynėse yra masažo funkcija, kurią atlieka čia sumontuotos orinės pagalvėlės.

Tiesa, pavadinti tai tiesiog masažo funkcija būtų nuvertinimas, nes to šiuo metu tokių sėdynių neturi joks kitas automobilis. Jos buvo kuriamos konsultuojantis su manualinės terapijos – stuburo, sąnarių ir minkštųjų audinių manipuliacijos – ekspertais.

Galinės „Bentayga EWB“ sėdynės stebi kūno padėtį ir vietas, kur jis spaudžiamas stipriausiai. Per 3 valandas sėdynės atlieka 177 mažas korekcijas skirtinguose nugaros ir kojų taškuose. To užtenka, kad būtų užtikrinta kraujo cirkuliacija ir ilgos kelionės pabaigoje keleiviai nesijaustų „užsisėdėję“.

Rodyti daugiau

Pirmos klasės komfortas

Trečiam „Bentley Airline Specification“ sėdynių patogumo sprendimui mokslinių tyrimų nereikia, nes taip komfortą kelionėse suprantame beveik visi. Galinė dešinės pusės sėdynė vienu mygtuko paspaudimu gali atsilošti net 40 laipsnių kampu. Bet tai dar ne viskas. Tuo pačiu metu priekinė sėdynė pasilenkia ir šiek tiek pasislenka į priekį, o iš jos atsilenkia daili lentynėlė pasidėti kojoms. Taip gale padidėja erdvė, o pusiau gulima kūno pozicija leidžia maksimaliai atsipalaiduoti.

Toliau tyrinėjant gerą savijautą, paaiškėjo, kad prie to prisideda ir mus supantys vaizdiniai. Tai tampa akivaizdu, kai žiūrime į tobulai simetriškus arba labai tiksliai sukurtus dalykus. Pavyzdžiui, vienas garsiausių režisierių Wesas Andersonas savo filmuose naudoja tobulos simetrijos kadrus, o tai jo kūrinius paverčia itin malonia vizualine patirtimi.

Visų naujų „Bentley“ modelių salone ypatingą atmosferą kuria deimantų formos ir trimatės odos apdailos „Diamond Quilting“. Ši tradicija kartu su naujuoju „Bentayga EWB“ pakilo į naują lygmenį. Perforuota odoje esančių skylučių pozicija buvo suprojektuota skaitmeniniu būdu ir būtent taip, kaip to reikalavo dizaineriai. Vėliau odoje „Bentley“ logotipus ir deimantų formas išsiuvinėja itin moderni mašina. Kamerų pagalba ji aiškiai mato kiekvieną skylutę odoje ir siuvinėja tiksliai, kad būtų pasiekta tobula ir simetriška estetika.

Prie vizualinės estetikos „Bentayga EWB“ modelyje prisideda dar vienas dalykas, kurio iki šiol nebuvo jokiame serijiniame „Bentley“ automobilyje. Perforuotos odos pasirinkimas ne tik sukūrė unikalią apdailų faktūrą, bet ir leido panaudoti dar vieną naujovę „Bentley“ gamoje – „Diamond Illumination“. Priekinėse duryse yra po 12, o galinėse po 22 LED lemputes, kurios šviečia per smulkias apdailos skylutes ir sukuria itin jaukią bei iki šiol nematytą atmosferą.

„Bentley Vilnius“ atstovybė šiuo metu turi keletą demonstracinių „Bentayga EWB“, todėl dabar gera proga patiems iš arti pamatyti, kaip veikia vienos pažangiausių keleivių sėdynių ir patirti, koks jausmas vairuoti „Bentley“ flagmaną.

Rodyti daugiau

Kontaktai

Sutarkite susitikimą Bentley namuose Vilniuje.

BENTLEY VILNIUS
Konstitucijos pr. 21B
08130 Vilnius

Automobilių pardavimas

 • Pirmadieniais - penktadieniais
  9:00 - 18:00
 • Daugiau informacijos telefonu:
  +37064911116

Popardaviminis aptarnavimas

 • Pirmadieniais - penktadieniais
  9:00 - 18:00
 • Daugiau informacijos telefonu:
  +37064911116