Bentley Vilnius

„Bentley“ paskelbė, iki kada galima užsisakyti paskutiniuosius modelius su W12 varikliu

2023.10.30

Šiuo metu „Bentley“ yra vieninteliai automobiliai pasaulyje, kurie komplektuojami su W12 konstrukcijos varikliu. Jis simboliškai pradėjo naują erą „Bentley“ istorijoje ir greitai taps kolekcine vertybe.

„Bentley“ jau metų pradžioje pranešė, kad stabdo šių variklių gamybą, o dabar aiški data, iki kurios galima užsisakyti modelius su šiuo inžinerijos šedevru. Nespėję to padaryti, turėtų apsispręsti greičiau, nes nuo lapkričio 14 dienos 6 litrų W12 varikliai nebebus komplektuojami su „Bentley“ modeliais.

Variklis, pakeitęs „Bentley“ istoriją

2003 metais „Bentley“ pradėjo savo naują modernią erą ir pristatė pasauliui prabangų kupe modelį „Continental GT“. Tai buvo pirmasis gamintojo modelis su W12 varikliu, o per ateinančius 20 metų tokiu varikliu galėjo mėgautis tik „Bentley“ vairuotojai.

Žodis „mėgautis“ čia pasirinktas ne atsitiktinai, nes šie varikliai pasižymi vadinamąja „Bentley“ akseleracijos banga“. Pavyzdžiui, naujausia W12 variklio versija „Speed“ modeliuose išvysto 650 AG ir milžinišką 900 Nm sukimo momentą. Dėka 12 cilindrų, maksimalų sukimo momentą variklis pasiekia vos prie 1 500 aps./min. arba vos paspaudus akseleratorių. Mieste jis važiuoja tarsi be pastangų, o užmiestyje apdovanoja nesibaigčiančios galios jausmu.

Rodyti daugiau

Kompaktiškas ir galingas

Tiesa, 2003 metais 12 cilindrų varikliai nebuvo naujovė, nes buvo montuojami į sportinius ir prabangius automobilius. Tačiau visa „Bentley“ inžinerinė magija čia slepiasi detalėse. V forma išdėstyti cilindrai sukuria gana ilgą variklį, kuris dalį erdvės pasiima salono sąskaita.

Tuo tarpu „Bentley“ W12 varikliuose jie yra išdėstyti W forma ir yra 24 centimetrais trumpesni nei V12 varikliai. Nepaisant savo kompaktiškumo, W12 gali pasigirti tokia pačia galia ir efektyvumu.

Nuo 2003 metų „Bentley“ pagamino daugiau nei 100 tūkst. tokių variklių ir šis inžinerijos etalonas tapo sėkmingiausiu 12 cilindrų varikliu istorijoje. Atėjus paskutinėms dienoms, kai galima užsisakyti „Bentley“ su šiuo varikliu, viena jau dabar aišku – greitai tokie modeliai taps kolekcine vertybe. Kalbant dar tiksliau, „Bentley“ yra įsipareigoję, kad nuo 2030 metų visą jų gamą sudarys tik elektra varomi modeliai.

Rodyti daugiau

Unikalus atsisveikinimas

Labiausiai vertinami bus specialaus ir riboto leidimo „Speed Edition 12“ modeliai. Šiuo ženklu bus pažymėti po 120 „Bentayga“, „Flying Spur“ ir „Continental GT“ automobilių. Tačiau išskirtiniais juos pavers ne tik šis ženklas ir W12 variklis.

Pavyzdžiui, tik įsėdę į bet kurį iš šių automobilių juodoje apdailoje priekyje pamatysite 12, atrodo, atsitiktine tvarka išsidėsčiusių skaičių. Jie žymi seką, kuria W12 variklio cilindruose įvyksta degimas. Taip pat ant ventiliacijos svirtelių galima pamatyti skaičių 12 ir tai bus sutinkama tik šiuose automobiliuose.

Kitas unikalus dalykas – sidabrinės stabdžių apkabos. Jos taip nudažytos tik „Speed Edition 12“ serijos modeliuose. Žymint jų išskirtinumą, ant variklio bus speciali metalinė lentelė, kuri primins, kad tokių automobilių yra tik 120 pasaulyje. Kiekvienas šių riboto leidimo automobilių savininkas gaus ir mažą metalinę W12 variklio kopiją, kurią galės pasidėti ant darbo stalo ar namuose.

Norintys užsisakyti „Speed Edition 12“ serijos modelius ar bet kurį kitą „Bentley“ su W12 turėtų paskubėti susisiekti su „Bentley Vilnius“ komanda, nes nuo lapkričio 14 dienos „Bentley“ stabdys šį procesą ir užbaigs vieną ryškiausių inžinerinių pasiekimų automobilių istorijoje.

Rodyti daugiau

Kontaktai

Sutarkite susitikimą Bentley namuose Vilniuje.

BENTLEY VILNIUS
Konstitucijos pr. 21B
08130 Vilnius

Automobilių pardavimas

 • Pirmadieniais - penktadieniais
  9:00 - 18:00
 • Daugiau informacijos telefonu:
  +37064911116

Popardaviminis aptarnavimas

 • Pirmadieniais - penktadieniais
  9:00 - 18:00
 • Daugiau informacijos telefonu:
  +37064911116