Bentley Vilnius

„Flying B“ ženkliukas – svarbi „Bentley“ istorijos dalis

2019.09.16

Naujasis „Flying Spur“ yra pirmasis šiuolaikinis „Bentley“ modelis, kurio priekį papuoš atnaujintas ikoniškasis „Flying B“ ženkliukas. Ilgus metus jis buvo automobilinės prabangos simbolis ir leisdavo iš tolo suprasti juo puošiamo modelio vertę. Naujajame „Flying Spur“ iškilus legendinis ženkliukas, kaip ir ankstesniuose modeliuose, įtaisytas ant variklio gaubto – pačiame automobilio priekyje.

„Bentley“ kreipia dėmesį į kiekvieną smulkiausią automobilio detalę, todėl net šio ženklo atnaujinimui bei tinkamam montavimui skiriamos ypatingas dėmesys bei daugybė darbo valandų. Rankomis Didžiojoje Britanijoje surenkamas „Flying Spur“ modelis yra pirmasis modernus „Bentley“ su šiuo ženkliuku – jis skirtas pažymėti pirmajam įmonės šimtmečiui, o paties ženkliuko atnaujinimas simbolizuoja antrąjį bendrovės gyvavimo šimtmetį“, – teigia „Bentley“ atstovybės Vilniuje vadovė Evelina Avina.

100 metų istorija

„Flying B“ ženkliukas buvo panaudotas beveik prieš 90 metų – pirmą kartą jis sužibo ant „Bentley 8 Litre“ variklio gaubto. Jo nebuvo standartinėje automobilio įrangoje – klientai šį išskirtinį atributą turėdavo užsakyti papildomai. Originalus ženkliukas buvo siaura vizualizuota B raidė, primenanti sparno formą.

Pažymint „Bentley“ šimtmečio sukaktį, ženkliukas buvo atnaujintas ir modernizuotas, pritaikytas antrajam įmonės gyvavimo šimtmečiui. „Flying Spur“ modelyje jis kontroliuojamas elektra – kai vairuotojas prieina prie automobilio, ženkliukas išlenda ir kartu su LED šviesomis sukuria nedidelį spektaklį. Kai automobilis užrakintas, jo variklio gaubto priekinėje dalyje matomas standartinis plokščias ir ovalus „Bentley“ logotipas.

Atnaujintas ženkliukas ant „Flying Spur“ matomas dėl šio modelio svarbos – tai yra moderniausias ir pažangiausias „Grand Tourer“ modelis visame pasaulyje. Pirmieji 6 litrų W12 variklį turintys „Flying Spur“ klientams bus pristatyti 2020 m. pradžioje.

„Flying B“ – meistriškumo simbolis

Originalųjį „Flying B“ ženkliuką sukūrė Charlesas Sykesas. Jis suprojektavo B raidę su sparnais taip, kad ji atrodytų taip pat iš abiejų pusių. Tokio tipo emblemos nebuvo populiarios ir vienu metu „Bentley“ net svarstė galimybę atsisakyti „Flying B“ montavimo ant automobilių.

1935 m. „The Autocar“ žurnale buvo paskelbtas konkursas, kurio pagrindinis prizas buvo 50 svarų – skaitytojai galėjo siūlyti savo idėjas simbolio pakeitimui. Vis tik nė vienas pasiūlymas nepasirodė tinkamas, tad prizas buvo padalintas į dvi dalis geriausių idėjų autoriams, o „Bentley“ grįžo prie „Flying B“.

Kaip parodė jau netolima ateitis, tai buvo visiškai teisingas žingsnis. Praėjo dar keleri metai ir simbolis tapo standartiniu daugelyje modelių. Gamintojas pradėjo savotišką madą – unikalius ženkliukus kurti ir ant savo „Bentley“ montuoti pradėjo vis daugiau šių automobilių vairuotojų.

Išskirtinumo ženklas

Patys pirmieji „Bentley“ automobiliai tokio simbolio kaip „Flying B“ neturėjo. Ant jų variklio gaubto buvo klijuojamas plokščias ovalus logotipas, kurio centre – B raidė su stilizuotais sparnais. Šį logotipą įmonės kūrėjui W. O. Bentley po Pirmojo pasaulinio karo sukūrė žinomas Anglijos dailininkas F. Gordonas Crosby.

Šis logotipas yra paslaptingas: iš toliau atrodo simetriškas, tačiau skirtingose pusėse esančiuose sparnuose plunksnų kiekis skiriasi. Tai buvo puikus būdas klaidinti tuos, kurie norėjo šį išskirtinį logotipą nukopijuoti.

F. Gordonas Crosby beveik visą gyvenimą dirbo dailininku „The Autocar“ žurnale. Dėl savo unikalaus stiliaus jis dabar vadinamas geriausiu tarpukario eros Jungtinės Karalystės automobilių dailininku.

Pats „Bentley“ logotipas buvo vienspalvis, tačiau spalva skirdavosi priklausomai nuo modelio ir laikotarpio. Jis įvairiu metu buvo raudonas, žalias, mėlynas ir juodas.

Kontaktai

Sutarkite susitikimą Bentley namuose Vilniuje.

BENTLEY VILNIUS
Konstitucijos pr. 21B
08130 Vilnius

Automobilių pardavimas

 • Pirmadieniais - penktadieniais
  9:00 - 18:00
 • Daugiau informacijos telefonu:
  +37064911116

Popardaviminis aptarnavimas

 • Pirmadieniais - penktadieniais
  9:00 - 18:00
 • Daugiau informacijos telefonu:
  +37064911116