Bentley Vilnius

Naujasis Continental GT Speed: dinamiškiausias kūrinys Bentley istorijoje

2021.04.06

Praėjo daugiau nei šimtmetis nuo pirmojo „Bentley Motors“ modelio. Gamintojo progresas neblėsta, todėl buvo pristatytas greičiausias modelis istorijoje – „Bentley Continental GT Speed“. Trečiosios kartos „GT Speed“ modelis savyje suderino lenktynių trasose naudojamas technologijas, nenumaldomą W12 variklio galią ir „Bentley“ meistrų rankomis kuriamą prabangą.

Pirmąkart panaudoti pakabos sprendimai

Tai, kad „Continental GT Speed“ yra dinamiškiausias gamintojo modelis įrodo unikalūs važiuoklės sprendimai. Čia sumontuotas elektra valdomas riboto slydimo diferencialas (eLSD). Tai yra pirmas kartas, tai „Bentley“ naudoja tokio tipo komponentą. Diferencialo veikimas buvo kruopščiai derinamas su sukibimo kontrole ir pakabos sistemomis. Rezultatas – dar daugiau azartiško vairavimo posūkiuose. Sportiniu režimu „Continental GT Speed“ daugiau galios siunčia į galinius ratus, todėl automobilis greičiau reaguoja į vairuotojo komandas ir posūkyje gali greitėti stabiliau.

Taip pat čia panaudotas naujajame „Flying Spur“ modelyje sutinkamas sprendimas – visų vairuojančių ratų sistema. Važiuojant lėtai „Continental GT Speed“ galiniai ratai pasisuka į priešingą pusę nei priekiniai, todėl automobilis staigiai keičia kryptį ir tampa daug manevringesnis. Kartu buvo pakeistas ir vairo perdavimo santykis, todėl automobilis sportiškai reaguoja į vairo pasukimą. Tuo tarpu važiuojant greitai, galiniai ratai pasisuka į tą pačią pusę kaip priekiniai ir taip užtikrina stabilumą važiuojant tiesiai.

Visi vairuojantys ratai, pakeista sukibimo kontrolė, didesnis galios perdavimas į galinius ratus ir naujas elektra valdomas riboto slydimo diferencialas leido sukurti modelį, kuris savo sportine dvasia yra visiškai kitoks nei standartinis „Continental GT“.

Galingi stabdžiai

Kad papildytų pažangią „Continental GT Speed“ pakabą, „Bentley“ inžinieriai leido čia sumontuoti papildomai užsakomą anglies keramikos stabdžių sistemą. Ji pasižymi greitu veikimu ir yra atspari aukštai temperatūrai, kai stabdoma stipriai. Priekyje sumontuotos apkabos turi po 10, o gale po 4 stabdžių cilindriukus, kurie sukuria 10 megadžiaulių stabdymo jėgą. Pasirinkus anglies keramikos stabdžius, pavyko sutaupyti daugiau nei 33 kilogramus. Iš pažiūros tai atrodo nedaug, tačiau stabdžiai kaip ir ratai yra veikiami rotacinės masės, kuri su greičiu tampa nepageidaujamu reiškiniu automobilio dinamikoje. Taip pat naujieji stabdžiai sukuria labai mažai dulkių nuo stabdžių trinkelių, o tai padeda ilgiau palaikyti švarius unikalius 22 colių „Speed“ ratus.

Rodyti daugiau

Variklis įgavo naujų jėgų

Naujasis „GT Speed“ modelis yra „Bentley“ pavyzdys, kaip vienas automobilis gali būti itin dinamiškas ir kartu puoselėti Grand Tourer savybes. Čia sumontuotas šiek tiek patobulintas garsusis „Bentley“ 6 litrų W12 TSI variklis. Jis išvysto 650 AG ir pasiekia didžiausią 900 Nm sukimo momentą. „Continental GT Speed“ 100 km/val. greitį pasiekia per 3,6 sekundės ir taip važiuoja, kol pasiekia maksimalų 335 km/val. greitį.

Kartu su šiuo varikliu montuojama pavarų dėžė buvo sukalibruota iš naujo, kad automobilis būtų gyvesnis ir manevringesnis. Tai labiausiai jaučiama sportiniu režimu, kai pavarų dėžė leidžia W12 varikliui pasiekti maksimalias apsūkas prieš perjungiant aukštesnę pavarą. Tuo tarpu stabdant, ji pavaras žemina greičiau ir padeda sustoti efektyviau.

Rodyti daugiau

Ryžtingos kėbulo linijos

Raumeningas „Continental GT“ kėbulas tapo dar įspūdingesnis su „GT Speed“ versija. Unikalios modelio detalės leido sukurti atletišką stilių, kuris lengvai susipina su „Bentley„ elegancija. Šioje versijoje naudojamos tamsios pagrindinės ir papildomos apačioje esančios grotelės. Išraiškingesni slenksčiai ir diskretiškas chromuotas „Speed“ ženkliukas ant sparnų praneša, kad tai nėra standartinis „Continental GT“.

Dar viena unikali galingiausio modelio detalė – nauji ryškios sidabro spalvos 22 colių „Speed“ ratai. Juos taip pat galima užsisakyti tamsintus arba visiškai juodus. „GT Speed“ modeliuose jau standartinėje komplektacijoje yra „Jewel“ stiliaus degalų ir alyvos užpylimo dangteliai.

Rodyti daugiau

Unikalus interjeras

Naujojo „Continental GT Speed“ viduje aiškiai matyti „Bentley“ gebėjimas kurti vienus rafinuočiausių interjerų automobilių pasaulyje. Rankomis kurtos medžiagos sklandžiai dera su unikaliomis apdailomis ir ženkliukais, kuriuos galima išvysti tik „Speed“ versijoje. Sportinę dvasią viduje kuria anglies pluošto apdailos ir „Alcantara“ verstos odos apmušalai.

Tačiau interjerą galima pritaikyti prie kliento poreikių ir skonio. Galima rinktis iš 15 pagrindinių ir 11 papildomų spalvų. Tuo tarpu centrinė konsolė gali turėti naują tamsią aliuminio apdailą, kuri pasižymi tobulu paviršiumi ir unikaliu šlifuotu raštu. Kaip ir kituose „Continental GT“ modeliuose, čia galima rinktis ir medžio apdailą: nuo riešutmedžio iki eukalipto.

Lietuvoje „Bentley Continental GT Speed“ bus galima užsisakyti nuo šių metų birželio mėnesio.

Rodyti daugiau

Kontaktai

Sutarkite susitikimą Bentley namuose Vilniuje.

BENTLEY VILNIUS
Konstitucijos pr. 21B
08130 Vilnius

Automobilių pardavimas

 • Pirmadieniais - penktadieniais
  9:00 - 18:00
 • Daugiau informacijos telefonu:
  +37064911116

Popardaviminis aptarnavimas

 • Pirmadieniais - penktadieniais
  9:00 - 18:00
 • Daugiau informacijos telefonu:
  +37064911116