Bentley Vilnius

Tvariausias rekordas „Bentley“ istorijoje

2023.08.23

Šiemet Gudvudo greičio festivalis (angl. Goodwood Festival of Speed) kaip visada neapsiėjo be įspūdingiausių ir rečiausių pasaulio automobilių bei rekordų. Vieną iš jų gana netikėtu būdu pagerino ir „Bentley“.

Viskas vyko ankstų rytmetį prieš oficialią renginio pradžią. Prie „Hill Climb“ tipo trasos starto stojo naujasis „Bentley“ flagmanas „Bentayga EWB“ su… didžiule priekaba pilna šiaudų. Po 1 minutės ir 21 sekundės prabangus SUV su 2,5 tonos kroviniu kirto finišo liniją ir tapo greičiausiu automobiliu su priekaba šiose lenktynėse.

Keletas niuansų

Tačiau tai – tik skambiausia šios istorijos dalis. Pirmiausiai, nepaisant įspūdingo laiko, šis rekordas nelaikomas oficialiu. Dėl saugumo sumetimų – rizika, kad šiaudai pabirs trasoje – važiavimas buvo atliekamas prieš patį Gudvudo greičio festivalio atidarymą, kai renginyje dar nebuvo kitų dalyvių ir žiūrovų.

Antra, šio „Bentayga EWB“ bake buvo ne įprastas benzinas. „Bentley“ čia panaudojo savo pačių kuriamus antrosios kartos degalus iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Lyginant su įprastu benzinu, degdami jie į aplinką išskiria net 85 proc. mažiau anglies emisijų.

Vilnius-Miunchenas už priekabą šiaudų

Antrosios kartos biodegalų gamybai naudojamas dažniausiai žemės ūkio pramonėje sutinkamas šalutinis produktas – šiaudai. Kalbant skaičiais, 2,5 tonos šiaudų užtenka pagaminti tiek degalų, kad „Bentley Bentayga EWB“ galėtų nuvažiuoti beveik 1800 kilometrų. Reikia nepamiršti, kad šį didžiausią „Bentley“ kūrinį varo 4 litrų V8 variklis, išvystantis 550 AG.

Įdomiausia tai, kad varikliui nebuvo atlikta jokių modifikacijų, kad automobilis galėtų važiuoti naujo tipo degalais. Lygiai kaip ir kitiems 5 „Bentley“ modeliams, kurie dalyvavo šiose prestižinėse lenktynėse. Iš viso gamintojo automobiliai sudalyvavo 32 važiavimuose, o „Batur“ modelis su W12 varikliu trasą įveikė per 55 sekundes ir tapo vienu iš trijų greičiausių gamyklinių modelių tą savaitgalį.

Rodyti daugiau

Galima pradėti naudoti jau šiandien

Šiame renginyje „Bentley“ pademonstruoti degalai atitinka pasaulinį EN228 standartą. Jei šios raidės ir skaičiai nieko nesako, užteks žinoti tik tiek, kad tokie degalai gali iškart pakeisti įprastus degalus be pakeitimų degalinių infrastruktūroje arba papildomo automobilio pritaikymo.

Tiesa, pirmosios kartos biodegalai yra gaminami iš maistinių pasėlių, kurie auginami derlingame dirvožemyje. Gera žinia, kad jų gamybai naudojami atsinaujinantys energijos šaltiniai, tačiau čia tenka susidurti su nesmagia dilema – auginti pasėlius maistui ar degalams.
Su antrosios kartos biodegalais tokio klausimo nėra, nes jie gaminami iš žemės ir miško ūkių šalutinių produktų, kurie dažniausiai yra išmetami arba naudojami kaip menkavertis pašaras gyvuliams.

Rodyti daugiau

Tvarios ateities kelionės

Po sėkmingo ir viešo bandymo Gudvudo greičio festivalyje, „Bentley“ savo gamyklos teritorijoje įsirengė šių degalų kolonėlę. Taip jie pademonstravo, kad tokie degalai sprendžia opią anglies emisijų problemą ir tinka tiek naujausiems modeliams, tiek seniausiam „Bentley“ modeliui – 1920 metų EXP2.

„Bentley“ yra įsipareigoję, kad iki 2026 metų visi jų modeliai bus įkraunami hibridai arba elektromobiliai. Tuo tarpu 2030 metais visą gamintojo gamą sudarys tik elektra varomi modeliai. Tiesa, net 84 proc. iš visų pagamintų „Bentley“ modelių vis dar važinėja keliuose, todėl teisingų biodegalų paieškos leis užtikrinti, kad jie ateityje galės važinėti tvariau.

Kol kas visi šie dalykai yra tik artimos ateities perspektyvos. Tuo tarpu šiandien dar galima užsisakyti „Bentley“ modelių varomų galingais W12 varikliais, kurių gamyba greitai bus užbaigta. Norėdami patirti, ką sugeba šis inžinerijos stebuklas, registruokitės bandomajam važiavimui „Bentley Vilnius“ atstovybėje.

Rodyti daugiau

Kontaktai

Sutarkite susitikimą Bentley namuose Vilniuje.

BENTLEY VILNIUS
Konstitucijos pr. 21B
08130 Vilnius

Automobilių pardavimas

 • Pirmadieniais - penktadieniais
  9:00 - 18:00
 • Daugiau informacijos telefonu:
  +37064911116

Popardaviminis aptarnavimas

 • Pirmadieniais - penktadieniais
  9:00 - 18:00
 • Daugiau informacijos telefonu:
  +37064911116